SPOTKANIE Z DELEGACJĄ SENIORÓW Z HISZPANII Drukuj
poniedziałek, 14 maja 2018 15:30

9 maja w Dzielnicowym Domu Kultury w Dąbrówce Wielkiej odbyło się spotkanie delegacji seniorów z Hiszpanii z uczestnikami Klubu Dyskusyjnego „Porozmawiajmy”. Gośćmi byli nauczyciele szkoły dla dorosłych C.E.PER. Lazareto y Secciones z Huelvy.

 

Hiszpańska kadra pedagogiczna odbyła wizyty w placówkach kształcenia o profilach bądź formach zbliżonych do szkoły wysyłającej. Głównym celem było poznanie różnych podejść edukacyjnych stosowanych w europejskich krajach i przeniesienie pewnych rozwiązań do placówki macierzystej. Wszystko to w ramach programu Erasmus+. W ciągu kilku ostatnich dni nauczyciele z Huelvy odwiedzili m.in Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Bytomiu, Centrum Kształcenia Ustawicznego oraz Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Bytomiu.

 

W ramach projektu odbyły się także różnego rodzaju formalne i nieformalne spotkania i debaty. I takie właśnie spotkanie miało miejsce w Dąbrówce Wielkiej. Gości tradycyjnie przywitano chlebem oraz solą, a także występem artystycznym - Pan Gerard Skrzypiec swoim solowym popisem zachwycił wszystkich zebranych. Seniorzy mogli wymienić się wiedzą oraz doświadczeniami związanymi z działalnością różnych grup zrzeszających i działających na rzecz aktywizacji seniorów. Przybyli goście usłyszeli zatem o zajęciach, spotkaniach oraz imprezach organizowanych przez DDK, a także zapoznali się ze strukturą oraz zasadami funkcjonowania Piekarskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W ramach spotkania gościom została także przybliżona kultura naszego regionu, zaś całość zwieńczyło wręczenie upominków przekazanych przez Urząd Miasta w Piekarach Śląskich.

DW1 DW8 DW DW2 DW3 DW4 DW5 DW6 DW7