Imprezy
ZAJĄCZKOWE NIESPODZIANKI W DDK! Drukuj
środa, 17 kwietnia 2019 16:16

16 kwietnia w Dzielnicowym Domu Kultury w Dąbrówce Wielkiej odbyły się - kolejny już raz - zajęcia i zabawy plenerowe pn. "Zajączkowe niespodzianki". Impreza od kilku lat cieszy się dużym zainteresowaniem najmłodszych. W tym roku zabawę otworzyły krótkie warsztaty plastyczne, podczas których dzieci wykonały koszyczki. Następnie odbyło się wielkie poszukiwanie skrzętnie ukrytych słodkich niespodzianek. Były zarówno czekoladowe jajka z zabawkami, jak i zajączki, króliczki i inne słodkie symbole świąt. Wszystkie dzieciaki znalazły coś dla siebie, były także nagrody i drobne upominki :)

Galeria zdjęć.

 
KONCERT PIEŚNI PASYJNYCH Drukuj
poniedziałek, 15 kwietnia 2019 18:45

W Niedzielę Palmową w kościele pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Dąbrówce Wielkiej odbył się koncert pieśni pasyjnych w wykonaniu zespołu proWOKALni. Wydarzenie, które wprowadziło słuchaczy w rozpoczynające się obchody Wielkiego Tygodnia było niezapomnianym przeżyciem artystycznym jak również i duchowym. Część pierwsza koncertu to repertuar klasyczny w wykonaniu łacińskim. Usłyszeliśmy utwory „Stabat Mater”, „Panis Angelicus”, „Requiem” słynnych kompozytorów, wpisujące się w treść wielkopostnych rozważań. W części drugiej, najbardziej znane pieśni religijne: „Góry do góry”, „O niebo lepiej”, czy „Błogosław duszo moja Pana” wybrzmiały w niepowtarzalnych aranżacjach. Zwieńczeniem koncertu było wykonanie słynnej „Barki”,ulubionej pieśni Papieża Polaka. Organizatorem koncertu był Dzielnicowy Dom Kultury.

 
WIECZÓR POETYCKO-MUZYCZNY Drukuj
piątek, 05 kwietnia 2019 19:47

„Muzyka odcieni, czyli o malarstwie światowym” to tytuł wieczoru poetycko-muzycznego, który odbył się w Dzielnicowym Domu Kultury w Dąbrówce Wielkiej w dniu 5 kwietnia. Podczas spotkania mieliśmy przyjemność wysłuchać wierszy autorstwa Krzysztofa Zięcika poety, pisarza, artysty. Wiersze poświęcone wybitnym francuskim malarzom recytowali członkowie czeladzkiej grupy artystycznej „Akwamaryn”. Wydarzenie uświetnił występ gitarowy.

 

 

 
WYCIECZKA AUTOKAROWA DO ŻYWCA Drukuj
poniedziałek, 01 kwietnia 2019 17:32

Dzielnicowy Dom Kultury w Dąbrówce Wielkiej zorganizował w dniu 30 marca kolejną wycieczkę autokarową. Tym razem naszym celem był Żywiec, miasto leżące w południowej Polsce, w Kotlinie Żywieckiej u zbiegu rzek Soły i Koszarawy. W sobotni poranek górska miejscowość przywitała nas piękną słoneczna pogodą. Po przyjeździe nastąpiło zwiedzanie wraz z przewodnikiem założonego w 1856 roku Browaru Żywieckiego. Poznaliśmy ciekawostki związane z procesem produkcji piwa, a także zgłębiliśmy tajniki wiedzy na temat warzenia trunku. Kolejnym punktem wycieczki był przejazd na Górę Żar. Z wysokości można było podziwiać piękne widoki, zaś odważniejsi weszli pieszo na sam szczyt pokonując dystans 1200 m.

 

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 112