Imprezy
WYCIECZKA AUTOKAROWA - RABKA - CHOCHOŁÓW Drukuj
środa, 31 lipca 2019 15:44

W słoneczny poranek po raz kolejny wyruszyła z Dzielnicowego Domu Kultury w Dąbrówce Wielkiej wycieczka autokarowa. Tym razem wybraliśmy się do Rabki i Chochołowa. W malowniczym kurorcie jakim jest Rabka, spośród wielu ciekawych miejsc na szczególne wyróżnienie zasługuje park zdrojowy. Spacerując alejkami podziwiać można piękno przyrody, bujną zieleń, a także zadbane klomby i trawniki. Podczas spaceru była możliwość skorzystania z tężni solankowej. Przymierzając województwo małopolskie dotarliśmy do wsi leżącej nad Czarnym Dunajcem - Chochołowa. Miejscowość jest nazywana żywym skansenem, a to ze względu na zachowane tam stuletnie domy, budowane z drewnianych bali. Będąc w Chochołowie zobaczyliśmy Muzeum Powstania Chochołowskiego, w którym prezentowana jest ciekawa ekspozycja historyczno-etnograficzna. Zwieńczeniem wyjazdu był rekreacyjny pobyt w chochołowskich basenach termalnych, gdzie słońca nie brakowało, a widok na Tatry podczas kąpieli zapierał dech w piersiach.

 

 

 
WYJAZD DO SALI ZABAW Drukuj
wtorek, 18 czerwca 2019 21:22

Zwieńczeniem całorocznych zajęć dla dzieci był zorganizowany w dniu 18 czerwca przez Dzielnicowy Dom Kultury w Dąbrówce Wielkiej, wyjazd do sali zabaw „Hołda Bajtli” w Piekarach Śląskich. Udział we wspólnej zabawie, a także korzystanie z atrakcji jakie oferuje sala zabaw, sprawił uczestnikom wyjazdu wiele radości oraz satysfakcji.

 

 
"EPIZOD Z PĘDZLEM" - WERNISAŻ WYSTAWY Drukuj
wtorek, 18 czerwca 2019 21:21

13 czerwca w Dzielnicowym Domu Kultury w Dąbrówce Wielkiej odbył się wernisaż wystawy malarstwa noszącej tytuł „Epizod z pędzlem” . Autorką prac jest Teresa Kubica, Piekarzanka, która już jako nastolatka wykazywała zainteresowanie tą dziedziną sztuki. Będąc w szkole podstawowej Pani Teresa miała swój pierwszy wernisaż, na którym prezentowała prace z zajęć plastycznych i artystycznych. Później nieco inaczej potoczyły się losy młodej wówczas dziewczyny. Jednakże po wielu latach przerwy, artystka powróciła do malarstwa. Przelała na płótno to wszystko co od dawna leżało gdzieś ukryte w Jej wnętrzu, wyraziła siebie, oddając emocje oraz zachwyt daną chwilą. Podziwiać możemy piękne pejzaże, kwiaty, martwą naturę oraz abstrakcje. Przepełnione kolorem, a jednocześnie skłaniające do przemyśleń prace można oglądać w domu kultury do 23 lipca. Serdecznie zapraszamy!

 
"ZDROWA I PIĘKNA" - SPOTKANIE Drukuj
wtorek, 18 czerwca 2019 21:18

W dniu 12 czerwca w domu kultury odbyło się spotkanie z kosmetyczką z cyklu „Zdrowa i piękna”, poświęcone sekretom podologii i schorzeń z tą dolegliwością związanych. W ramach spotkania uczestniczki klubu dyskusyjnego „Porozmawiajmy” działającego w naszej placówce, skorzystały z zabiegów upiększających, dbając o skórę zwłaszcza stóp i paznokci.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 115