Imprezy
PRELEKCJA IRENY KULISZ Drukuj
czwartek, 08 listopada 2018 15:11

7 listopada w Dzielnicowym Domu Kultury w Dąbrówce Wielkiej swoją prelekcję na temat długiego procesu odzyskania przez Polskę niepodległości wygłosiła Pani Irena Kulisz. Spotkanie, wpisujące się w obchody 100. rocznicy odzyskania Niepodległości, zgromadziło całkiem sporą publiczność. Wystąpienie obejmowało historię od ostatniego rozbioru Polski do znaczących dni listopada 1918 r. Prelegentka przedstawiła także rys na temat burzliwej historii Górnego Śląska, od momentu wojen śląskich, po których ziemie te dołączono do Królestwa Prus, aż do końca I Wojny Światowej. Ważnym punktem spotkania była również dyskusja na temat różnych sposobów pielęgnowania wartości patriotycznych oraz historii świętowania przez lata naszego narodowego święta.

 

 
WARSZTATY DLA PRZEDSZKOLAKÓW Drukuj
wtorek, 06 listopada 2018 16:37

„Sztuka lekka jak piórko”, taki tytuł nosiły warsztaty organizowane dla przedszkolaków w ZS-P nr 2 w Piekarach Śląskich. Po krótkim wprowadzeniu i omówieniu tematu dzieci przystąpiły do zajęć manualnych. Wykonały kolorowe piórka, które wcześniej samodzielnie ozdobiły i wycięły za pomocą nożyczek. Tak przygotowane prace będą z pewnością piękną ozdobą ich pokoju.

 

 

 
BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH Drukuj
poniedziałek, 29 października 2018 18:06

28 października po raz 6. Dzielnicowy Dom Kultury w Dąbrówce Wielkiej zorganizował Bal Wszystkich Świętych. Impreza, która adresowana była do dzieci miała na celu nawiązanie do postaci świętych i aniołów, a także kształtowanie w nich pięknych wartości i radości z dnia Wszystkich Świętych. I tak w niedzielne popołudnia można było zobaczyć świętych Jana, Antoniego, Józefa, Marka oraz Maryję i cały zastęp aniołów. Podczas balu miała miejsce prezentacja strojów świętych oraz wybór najciekawszego przebrania. Nie zabrakło konkursów takich jak przeciąganie liny i biegu przez tunel na czas, wspólnych zabaw przy dźwiękach muzyki. Dziękujemy wszystkim za przybycie, a rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie strojów. Zapraszany za rok!!!

 

 
VI PRZEGLĄD PIOSENKI DZIECIĘCEJ Drukuj
piątek, 26 października 2018 16:22

25 października mury Dzielnicowego Domu Kultury w Dąbrówce Wielkiej pękały w szwach, a to za sprawą 6. już edycji konkursu wokalnego, organizowanego przez placówkę. W tegorocznym Przeglądzie Piosenki Dziecięcej udział wzięło prawie 70 uczestników, reprezentujących nie tylko piekarskie placówki kulturalne i oświatowe, ale także szkoły z Chorzowa czy Rogoźnika.

Konkurs, który od kilku już lat, niezmiennie cieszy się ogromnym zainteresowaniem, ma na celu m.in. popularyzację piosenki w wykonaniu dziecięcym, konfrontację dorobku wokalnego solistów oraz zespołów, ale także promowanie młodych talentów. Występy oceniane są pod kątem doboru repertuaru, staranności wykonania, walorów głosowych, muzykalności czy ogólnej prezentacji i wyrazu artystycznego. Konkurować zaś można w kategorii solistów i zespołów, w różnych grupach wiekowych: klasy I-III, IV-VI oraz VII – VIII.

Tegoroczna konkurencja była naprawdę duża, poziom wysoki, a zadanie jury trudne. Udało się jednak wyłonić laureatów, którymi zostali:

SOLIŚCI:

 • Alicja Korzepa – SP w Rogoźniku (kl. I – III)

 • Nadia Łukaszczyk – ZS-P nr 1 w Piekarach Śląskich (kl. IV – VI)

 • Zuzanna Lemantowicz – SP nr 39 w Chorzowie (kl. VII – VIII).

ZESPOŁY:

 • zespół wokalny „Dwójeczki” z Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Piekarach Śląskich w składzie: Emilia Henke, Alicja Dolińska, Alicja Porada, Lena Musioł, Julia Wylężek, Maria Czempiel,

 • zespół wokalny Katolickiej Szkoły Podstawowej w Piekarach Śląskich w składzie: Marta Ślęzak, Małgorzata Ślęzak, Mikołaj Skowronek, Joanna Imach, Wiktoria Stolarczyk, Kacper Winkowski.

W związku z bardzo dużą konkurencją, jury przyznało także wyróżnienia, które otrzymali:

 • Natalia Lemantowicz – SP nr 17 w Chorzowie

 • Emilia Franielczyk – MSP nr 14 w Piekarach Śląskich

 • Oliwia Sokoła – MSP nr 11 w Piekarach Śląskich

 • Julia Kupisz – MSP nr 9 w Piekarach Śląskich

 • Karolina Zając – MSP nr 12 w Piekarach Śląskich

 • zespół wokalny z MSP nr 13 w Piekarach Śląskich w składzie: Hanna Skiba, Maja Gancarczyk, Weronika Brol, Izabela Domagała, Julia Duda, Natalia Sobota.

Dziękując raz jeszcze wszystkim uczestnikom, nauczycielom oraz rodzicom za zaangażowanie oraz udział w konkursie, gratulujemy laureatom, życząc jednocześnie wszystkim wielu sukcesów.

 

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 106