Imprezy
KONCERT ŚWIĄTECZNY Drukuj
piątek, 13 grudnia 2019 19:27

„W zimowym nastroju” pod takim tytułem odbył się w dniu 12 grudnia w Dzielnicowym Domu Kultury w Dąbrówce Wielkiej, koncert pracowni wokalnej inTonacja. W niepowtarzalnych aranżacjach wybrzmiały podczas wieczoru utwory świąteczne zarówno w polskich jak i angielskich wersjach językowych. Wszyscy uczestnicy wydarzenia zostali wprowadzeni w magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia. Koncert poprowadził Zbigniew Garus, a nad całością czuwała Irmina Barczewska – Garus, która przygotowała młodych adeptów do zaprezentowania się na scenie przed szerszą publicznością.

 

 
IMPREZA MIKOŁAJKOWA W DDK Drukuj
poniedziałek, 09 grudnia 2019 20:49

7 grudnia do Dzielnicowego Domu Kultury w Dąbrówce Wielkiej zawitał Święty Mikołaj. Wśród kolorowej i świątecznej dekoracji dzieci wzięły udział w zabawach prowadzonych przez animatorów z Fabryki Hałasu. Z głośników dało się słyszeć świąteczne piosenki, a najmłodsi z niecierpliwością oczekiwali na wyjątkowego „gościa”, który nagle...pojawił się z workiem pełnym prezentów. Radości nie było końca, a każdy dzieciak czy to młodszy, czy nieco starszy otrzymał upominek od „gościa” z dalekiej Laponii. Zwieńczeniem imprezy była fotka ze Świętym Mikołajem.

 

 

 
WYCIECZKA AUTOKAROWA - WROCŁAW Drukuj
wtorek, 03 grudnia 2019 21:05

Dzielnicowy Dom Kultury w Dąbrówce Wielkiej zorganizował w dniach 29 listopada oraz 2 grudnia br. kolejne wycieczki autokarowe. Tym razem w obydwa dni odwiedziliśmy stolicę Dolnego Śląska – Wrocław. Zwiedzanie rozpoczęło się od nowoczesnego, interaktywnego Centrum Nauki o Wodzie „Hydropolis” mieszczącego się na terenach wrocławskiego MPWiK. Poznaliśmy od podszewki skąd właściwie wzięła się woda i jak bardzo duże znaczenie ma dla ludzkiego życia. Multimedialne, dotykowe ekrany, których jest niemało, ukazały zwiedzającym wodę z różnych perspektyw. Zobaczyć można było życie fauny pod wodą jak również statki podwodne oraz te, które w wieku XIX i XX pływały po morzach i oceanach. Po dawce bardzo cennych informacji podążyliśmy w kierunku Ostrowa Tumskiego, miejsca najbardziej znanego i lubianego przez wszystkich turystów. Szereg krętych uliczek, a także latarnie zapalane przez ulicznego latarnika w czarnej pelerynie sprawiają, że poczuć można niezwykłą magię i atmosferę tego miejsca. Spacerując wraz z przewodnikiem poznaliśmy historię kościoła Św. Krzyża i postać Św. Jana Nepomucena znajdującą się na placu Kościelnym, dalej Archikatedrę Św. Jana Chrzciciela, Uniwersytet Wrocławski, Zakład Narodowy im. Ossolińskich, Jatki, aż dotarliśmy na rynek miasta. Pośród starych, ale jakże urokliwych kamienic wysłuchaliśmy opowiadania o znajdujących się tam cennych zabytkach, wspomniane były także wrocławskie krasnale, których jest blisko 400, a które są niebywałą gratka dla turystów. Zwieńczeniem całodniowej wycieczki był Jarmark Bożonarodzeniowy, który gości na wrocławskim rynku.

 

 

 
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA Drukuj
środa, 27 listopada 2019 20:00

W poniedziałek 25 listopada Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Piekarach Śląskich zaprosił nas do wspólnej zabawy z okazji Dnia Pluszowego Misia. Całe przedszkole z tej okazji zamieniło się w piękne tytułowe misie, a każde dziecko zabrało ze sobą swojego pluszaka. Wszyscy razem świetnie się bawili, tańczyli i śpiewali piosenki, a przygotowany dla przedszkolaków quiz pokazał, że znają one doskonale bajki, w których głównym bohaterem jest miś. Oprócz tego wszyscy mogli zdrowo rywalizować w śmiesznych konkursach jak na przykład wylizywanie miodu na czas. Dzieci wzięły również udział w konkursie przedszkolnym pn. "Bajkowy Miś", który został rozstrzygnięty w ten dzień.

 

 

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 120