Imprezy
PÓŁKOLONIE W DDK Drukuj
poniedziałek, 20 stycznia 2020 17:10

W dniach 13.01 – 17.01.2020 r. trwały półkolonie dla dzieci organizowane przez Dzielnicowy Dom Kultury w Dąbrówce Wielkiej. Z tygodniowego wypoczynku skorzystało 44 dzieci w wieku 7 -13 lat, nie tylko z terenu Piekar Śląskich. Uczestnicy na brak nudy nie mogli narzekać . W ciągu tego tygodnia wzięli udział w wycieczkach autokarowych m.in. do Brennej i Krakowa, wyjechali także do Muzeum Śląskiego w Katowicach i nie tylko. Ciekawe warsztaty edukacyjne połączone ze zwiedzaniem Zamku Królewskiego na Wawelu stworzyły dzieciom możliwość poszerzenia wiedzy historycznej oraz poznania od podszewki jak wyglądało prawdziwe życie rodzin królewskich . Z kolei w Brennej umożliwiły rozwój manualny i pozwoliły wyrazić swoją kreatywność tworząc podczas warsztatów rękodzieła skarpetkowe pacynki. Wyjazd do Muzeum Śląskiego w Katowicach był okazją do poznania przygód Tomka Wilmowskiego, zmierzeniem się z zagadkami do rozwiązania na temat podróży i wypraw na 5 kontynentów. Natomiast warsztaty „W sieci wspomnień” były idealnym pretekstem do rozmowy na temat działania pamięci. Dbając o zdrowie i hard ducha półkolonistów nie mogło zabraknąć zajęć sportowych, a takie miały miejsce podczas wyjazdu do kręgielni. Zwieńczeniem pierwszego tygodnia ferii był wyjazd na spektakl pt. „Cudowna podróż”, po którym odbyło się spotkanie z aktorami teatru. Mnóstwo atrakcji, które zostały przygotowane z pewnością zadowoliły i ucieszyły dzieci. Dziękujemy, że byliście z nami w ten tydzień :-)).

 
WERNISAŻ WYSTAWY TUTW Drukuj
poniedziałek, 13 stycznia 2020 10:49

W piątek 10 stycznia w Dzielnicowym Domu Kultury w Dąbrówce Wielkiej nastąpiło otwarcie wystawy malarstwa Tarnogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wystawa zatytułowana „Dziedzictwo magnatów przemysłowych związanych z powiatem tarnogórskim” prezentuje najciekawsze pałace, zamki oraz obiekty Świerklańca, Nakła, Brynku i Pławniowic. Prezentowane prace powstały w październiku ubiegłego roku na plenerze w Pławniowicach . Studenci malują w różnych technikach takich jak: rysunek, akryl, sucha pastela i akwarela. Liczna grupa seniorów-artystów prowadzona jest przez Panią Beatę Hetmańczyk. Wernisaż został wzbogacony występem duetu fakultetu wokalnego TUTW. Wystawę możemy oglądać do 13 lutego br.

 
SYLWESTER 2019 Drukuj
czwartek, 02 stycznia 2020 17:07

Przy rytmach największych polskich oraz światowych utworów muzycznych bawili się goście zabawy sylwestrowej zorganizowanej przez Dzielnicowy Dom Kulutyr w Dąbrówce Wielkiej. Do tańca przygrywał DJ zatem dla każdego w ten wyjątkowy wieczór znalazło się coś miłego, były dedykacje oraz piosenki na życzenie. Tanecznym krokiem oraz w szampańskim nastroju powitaliśmy Nowy 2020 Rok. I oby dobre nastroje towarzyszyły nam przez cały rozpoczęty już rok!

 

 

 
KONCERT ŚWIĄTECZNY Drukuj
piątek, 13 grudnia 2019 19:27

„W zimowym nastroju” pod takim tytułem odbył się w dniu 12 grudnia w Dzielnicowym Domu Kultury w Dąbrówce Wielkiej, koncert pracowni wokalnej inTonacja. W niepowtarzalnych aranżacjach wybrzmiały podczas wieczoru utwory świąteczne zarówno w polskich jak i angielskich wersjach językowych. Wszyscy uczestnicy wydarzenia zostali wprowadzeni w magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia. Koncert poprowadził Zbigniew Garus, a nad całością czuwała Irmina Barczewska – Garus, która przygotowała młodych adeptów do zaprezentowania się na scenie przed szerszą publicznością.

 

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 121