Imprezy
DZIEŃ DZIECKA Z DDK! Drukuj
piątek, 07 czerwca 2019 16:02

Dzielnicowy Dom Kultury w w Dąbrówce Wielkiej przygotował z okazji dnia dziecka popołudnie pełne atrakcji. Wspólne świętowanie rozpoczęło się występem sekcji tanecznej, działającej w DDK. Następnie, na terenie ogrodu, rozpoczęła się zabawa plenerowa. Na najmłodszych czekało m. in. malowanie twarzy, skręcanie baloników, pokaz oraz warsztaty tworzenia giga baniek czy konkursy z nagrodami. Były także zabawy ruchowe, przeciąganie liny czy gorące krzesełko. Jednak to nie koniec niespodzianek przygotowanych dla najmłodszych. Tego dnia wszystkie dzieci do woli mogły korzystać z dmuchańców, bowiem wszystkie atrakcje były zupełnie bezpłatne :) Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 
ZA NAMI PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE DLA PRZEDSZKOLAKÓW! Drukuj
wtorek, 28 maja 2019 19:20

Dzielnicowy Dom Kultury w Dąbrówce Wielkiej zorganizował 28 maja przedstawienie teatralne dla przedszkolaków z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Piekarach Śląskich.

Historia o Mieszku I to spektakl, który w wesoły oraz przystępny sposób ukazywał, jak wyglądał początek naszego państwa. Była to historia Siemomysła, władcy Polan, który oddał swoją władzę synowi Mieszkowi. Mieszko pragnie zjednoczyć wszystkie okoliczne ludy, aby mogło powstać wielkie państwo, jednak według starych legend za mokradłami istnieje naród, którym rządzi okrutny władca i który może w tym wszystkim przeszkodzić. Mieszko wysyła zatem swojego Giermka, aby poznał jakie zamiary ma władca. Wtedy też splot zabawnych zdarzeń sprawia, że Mieszko dzięki swojemu pomocnikowi osiąga swój cel i tworzy Państwo Polan. Dzieci, aktywnie uczestnicząc w przedstawieniu, poprzez zabawę, przyswoiły historię początków państwa polskiego, zapamiętując m. in. takie postacie jak Mieszko I czy Dobrawa. Poznały też datę Chrztu Polski.

Galeria zdjęć.

 
KONCERT Z OKAZJI DNIA MATKI Drukuj
piątek, 24 maja 2019 14:32

W dniu 23 maja w Dzielnicowym Domu Kultury w Dąbrówce Wielkiej odbył się koncert z okazji Dnia Matki. W trakcie koncertu mogliśmy wysłuchać wspaniałego i niezwykle wzruszającego repertuaru piosenek współczesnych w niepowtarzalnych aranżacjach, dedykowanych mamom. Solistką oraz prowadzącą była Marta Łuszczyńska, a towarzyszył Jej zespół proWOKALni pod kierownictwem Irminy Barczewskiej-Garus.

 

 
FESTYN PLENEROWY Drukuj
poniedziałek, 20 maja 2019 13:23

W niedzielę 19 maja Dzielnicowy Dom Kultury w Dąbrówce Wielkiej zorganizował dla mieszkańców dzielnicy oraz całego miasta festyn plenerowy. Program rozpoczęliśmy od występu zespołu WESOŁA BIESIADA. Podczas imprezy na wolnym powietrzu wystąpiły znane zespoły jak BLUE PARTY oraz PRZERWA NA KAWĘ. Mogliśmy również zobaczyć występ Under Fire z naszej sekcji Hip -Hop-u. Dużym zainteresowaniem cieszyły się atrakcje dodatkowe, które zorganizowane zostały z myślą o najmłodszych t.j. kolejka elektryczna, mini wesołe miasteczko, małpi gaj oraz kule wodne. Długa kolejka dzieci ustawiła się również do bezpłatnego malowania twarzy . Nie zabrakło stoisk gastronomicznych jak i stoisk z zabawkami. Ostatnim punktem programu była dyskoteka „pod chmurką”, która zakończyła dzień pełen atrakcji. Festyn cieszył się dużym powodzeniem, co potwierdziła spora liczba przybyłych gości. Dziękujemy wszystkim za przybycie, serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii.


Galeria zdjęć

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 114