Imprezy
NOWOROCZNY TURNIEJ BRYDŻA Drukuj
środa, 16 stycznia 2019 17:55

W dniu 8 stycznia w Dzielnicowym Domu Kultury w Dąbrówce Wielkiej został rozegrany Noworoczny Turniej Indywidualny w Brydżu – Indywidualne Mistrzostwa Śląska w Brydżu. Do rozgrywek zgłosiło się około 50 uczestników z całego regionu Śląska. Walka była wyrównana na bardzo wysokim poziomie. Po długich zmaganiach zostali wyłonieni zwycięzcy. I tak na miejscu pierwszym uplasował się Marek Kolczuk, miejsce drugie zajął Patryk Kuczera-Dyga, ostatnie miejsce na podium, a więc trzecie należało do Tadeusza Biskupa. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i liczny udział w turnieju, zaś zwycięzcom gratulujemy!!!

 
DZIEŃ BABCI I DZIADKA Drukuj
środa, 16 stycznia 2019 17:44

Już wielkimi krokami zbliża się przypadający w styczniu Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji w Dzielnicowym Domu Kultury w Dąbrówce Wielkiej we wtorek 15 stycznia odbyły się adresowane do dzieci, warsztaty rękodzieła. Podczas zajęć zostały wykonane portrety babć i dziadków, które już niebawem zostaną wręczone jako prezent z okazji ICH święta.

 
WARSZTATY W PRZEDSZKOLU Drukuj
środa, 16 stycznia 2019 17:40

W poniedziałkowy poranek 14 stycznia gościliśmy w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Dąbrówce Wielkiej na zajęciach w grupie przedszkolaków. Chociaż była to grupa najmłodsza, szybko okazało się, że dzieciaki są bardzo dobrze przygotowane do zajęć. Prócz zabaw ruchowych, a także zagadek, które na nich czekały i które szybko rozwiązały, dzieci wykonały pracę manualną – obrazek przedstawiający najbardziej mroźną porę roku – zimę.

 
KONCERT KOLĘD Drukuj
wtorek, 15 stycznia 2019 17:10

W niedzielę 13 stycznia odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru im.”Dąbrówki”. W bożonarodzeniowej scenerii kościoła pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Dąbrówce Wielkiej zebrani parafianie usłyszeli najbardziej popularne i sławne świąteczne melodie. W trakcie trwanie koncertu swoje wiersze, utrzymane w temacie Narodzenia Pańskiego, odczytała Pani Renata Miglus, rodowita Dąbrowszczanka, autorka wierszy i bajek dla dzieci i dorosłych.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 109