Wystawy
„ŚLĄSKIE PLAKATY FILMOWE”- WYSTAWA Drukuj
niedziela, 21 stycznia 2018 21:31

W Dzielnicowym Domu Kultury w Dąbrówce Wielkiej w dniach 07.11. - 14.12.2017 r. można było oglądać wystawę plakatu Moniki Kudełko. Autorka pochodzi z Rudy Śląskiej i jak mówi o sobie „jest dziołchom promujonco ślonsko godka”. Zaprojektowała plakaty do filmów ze śląskimi tytułami chcąc w ten sposób nawiązać nazwą, ale i rysunkiem do naszego regionu. Nie tylko tłumaczy tytuły, ale i projektuje. Dla przykładu: Srogo Afa – King Kong, Haja We Kosmosie – Gwiezdne Wojny, Bajtel Som We Chałpie – Kewin sam w domu. Te i wiele innych tytułów prezentowała wystawa.

1 2 3 4

 
WYSTAWA PRAC UCZESTNIKÓW WTZ W PIEKARACH ŚLĄSKICH Drukuj
poniedziałek, 15 stycznia 2018 19:24

Od 10 stycznia można oglądać w Dzielnicowym Domu Kultury w Dąbrówce Wielkiej wystawę prezentującą prace wykonane przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Piekarach Śląskich. Na wystawie prezentowane są projekty wykonane m.in. w pracowni witrażu czy tkackiej. Kompozycje te, nie tylko odznaczają się oryginalnością, ale także często stanowią studium żmudnego procesu terapeutycznego. Wstęp na wystawę jest bezpłatny, prace oglądać można od poniedziałku do piątku w godzinach pracy DDK, do 9 lutego.

 
WYSTAWA MALARSTWA GRUPY PLASTYCZNEJ "TĘCZA" Drukuj
czwartek, 22 czerwca 2017 16:15

Do 21 lipca można oglądać w Dzielnicowym Domu Kultury w Dąbrówce Wielkiej prace plastyczne grupy „Tęcza”. Grupa ta powstała w 2006 roku w ramach fakultetu Piekarskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Przez tych 11 lat nieustannie członkowie doskonalą swój warsztat, uczą się nowych technik, rozwijają pasję oraz realizują swoje artystyczne marzenia pod okiem mentorki Elżbiety Czarneckiej Prace, niejednokrotnie wystawiane podczas wystaw indywidualnych, zbiorowych czy różnorakich konkursów stale zachwycają i zaciekawiają.

Wystawa, która prezentowana jest w naszym domu kultury zatytułowana jest, Nauka uspokaja, sztuka jest by denerwować". Motto to zdaje się podkreślać przekonanie naszych seniorów, że malarstwo, czy szeroko rozumiane sztuki wizualne dają niepowtarzalną okazję do ekspresji, uwolnienia emocji oraz dzielenia się swoimi przemyśleniami, wyrażenia siebie.

 
WYSTAWA MALARSTWA MONIKI GAWRON I MICHAŁA DWORZYŃSKIEGO Drukuj
piątek, 24 lutego 2017 17:49

Do 16 marca można bezpłatnie oglądać prace Moniki Gawron i Michała Dworzyńskiego. Monika Gawron ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Sztuk Pięknych w Katowicach ze specjalizacją jubilerstwo. Obecnie jest studentką Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach na kierunku malarstwo. Realizuje się w wielu dziedzinach sztuki takich jak malarstwo, rysunek i fotografia. Ponadto należy do chóru im. Dąbrówki i jest autorką licznych wierszy. Jeden z nich został zaprezentowany w Pałacu Prezydenckim w Warszawie przed Pierwszą Damą - Agatą Kornhauser-Duda - z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Monika ma już za sobą dwie wystawy indywidualne z czego pierwsza była prezentowana w Dzielnicowym Domu Kultury w Dąbrówce Wielkiej, a druga w Mysłowickim Ośrodku Kultury.

Michał Dworzyński ur 10.10.1996 r. w Katowicach. Pierwszą lekcję rysunku i malarstwa podjął na zamku sieleckim w Sosnowcu. W 2015 r. ukończył Liceum Ogólnokształcące im Stanisława Konarskiego w Katowicach i rozpoczął studia prawnicze, które przerwał po pierwszym półroczu celem poświęcenia się przygotowaniom do egzaminów na ASP. Od 2016 jest studentem Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach na kierunku malarstwo. Zainteresowanie znajduje we wszelkich dziedzinach sztuki ze wskazaniem na malarstwo, architekturę, również kinematografię. Poza tym interesuje się psychologią, parapsychologią, astronomią, kryptozoologią oraz kryminalistyką. Wystawa obejmuje rysunek oraz malarstwo.

 
«pierwszapoprzednia123456789następnaostatnia»

Strona 1 z 9