Wystawy
FINISAŻ WYSTAWY MALARSTWA! Drukuj
piątek, 07 czerwca 2019 16:26

6 czerwca w Dzielnicowym Domu Kultury w Dąbrówce Wielkiej odbyło się spotkanie autorskie oraz finisaż wystawy malarstwa zdolnych i utalentowanych Seniorek – Zofii Golder oraz Sławki Grzywny.

Sławka Grzywna to emerytowana nauczycielka nauczania początkowego. Jak sama zaznacza, zainteresowanie malarstwem tkwiło w niej od zawsze . Będąc słuchaczka Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bytomiu rozpoczęła przygodę z plastyka w 2017 roku. I chociaż ta przygoda trwa tak niedługo, to trzeba przyznać, że dorobek robi ogromne wrażenie.

Pani Zofia Golder z kolei to uhonorowana tytułem Studenta Roku 2017/2018 aktywna słuchaczka Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.  Na swoim koncie ma wyróżnienia w konkursach: malarstwa fotograficznego "Reporterskim okiem" i "Bytomskie klimaty" oraz plastycznym "Moja mała ojczyzna". To także zwyciężczyni tegorocznej edycji konkursu recytatorskiego "Wszystko jest poezją, każdy jest poetą...", organizowanego przez naszą placówkę. Uczestniczka warsztatów teatralno-tanecznych "Ciało jako medium"w Teatrze Tańca i Ruchu na Rozbarku, a także autorka wierszy "Poszukiwana" i "Masażysta, które to otrzymały rekomendację do druku na Juwenaliach III wieku w Warszawie. Obie Panie jednogłośnie przyznają, że mentorką oraz promotorką ich artystycznej działalności jest Pani Marta Chawlicka – opiekunka grupy plastycznej działającej w ramach bytomskiego UTW.

Podczas uroczystego spotkania, będącego mariażem sztuki wizualnej, literackiej oraz wokalnej, można było m.in. wysłuchać pięknych recytacji czy mini koncertu członków Clubu Romantycznych Serc. Raz jeszcze gratulujemy naszym Artystkom oraz serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym!

Galeria zdjęć.

 
„ŚLĄSKIE PLAKATY FILMOWE”- WYSTAWA Drukuj
niedziela, 21 stycznia 2018 21:31

W Dzielnicowym Domu Kultury w Dąbrówce Wielkiej w dniach 07.11. - 14.12.2017 r. można było oglądać wystawę plakatu Moniki Kudełko. Autorka pochodzi z Rudy Śląskiej i jak mówi o sobie „jest dziołchom promujonco ślonsko godka”. Zaprojektowała plakaty do filmów ze śląskimi tytułami chcąc w ten sposób nawiązać nazwą, ale i rysunkiem do naszego regionu. Nie tylko tłumaczy tytuły, ale i projektuje. Dla przykładu: Srogo Afa – King Kong, Haja We Kosmosie – Gwiezdne Wojny, Bajtel Som We Chałpie – Kewin sam w domu. Te i wiele innych tytułów prezentowała wystawa.

1 2 3 4

 
WYSTAWA PRAC UCZESTNIKÓW WTZ W PIEKARACH ŚLĄSKICH Drukuj
poniedziałek, 15 stycznia 2018 19:24

Od 10 stycznia można oglądać w Dzielnicowym Domu Kultury w Dąbrówce Wielkiej wystawę prezentującą prace wykonane przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Piekarach Śląskich. Na wystawie prezentowane są projekty wykonane m.in. w pracowni witrażu czy tkackiej. Kompozycje te, nie tylko odznaczają się oryginalnością, ale także często stanowią studium żmudnego procesu terapeutycznego. Wstęp na wystawę jest bezpłatny, prace oglądać można od poniedziałku do piątku w godzinach pracy DDK, do 9 lutego.

 
WYSTAWA MALARSTWA GRUPY PLASTYCZNEJ "TĘCZA" Drukuj
czwartek, 22 czerwca 2017 16:15

Do 21 lipca można oglądać w Dzielnicowym Domu Kultury w Dąbrówce Wielkiej prace plastyczne grupy „Tęcza”. Grupa ta powstała w 2006 roku w ramach fakultetu Piekarskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Przez tych 11 lat nieustannie członkowie doskonalą swój warsztat, uczą się nowych technik, rozwijają pasję oraz realizują swoje artystyczne marzenia pod okiem mentorki Elżbiety Czarneckiej Prace, niejednokrotnie wystawiane podczas wystaw indywidualnych, zbiorowych czy różnorakich konkursów stale zachwycają i zaciekawiają.

Wystawa, która prezentowana jest w naszym domu kultury zatytułowana jest, Nauka uspokaja, sztuka jest by denerwować". Motto to zdaje się podkreślać przekonanie naszych seniorów, że malarstwo, czy szeroko rozumiane sztuki wizualne dają niepowtarzalną okazję do ekspresji, uwolnienia emocji oraz dzielenia się swoimi przemyśleniami, wyrażenia siebie.

 
«pierwszapoprzednia123456789następnaostatnia»

Strona 1 z 9