W dniach od 22 maja do 6 czerwca w Dzielnicowym Domu Kultury w Dąbrówce Wielkiej trwał konkurs fotograficzny pn. „ Moja rodzina w obiektywie” adresowany dla dzieci w wieku 6-9 lat. Konkurs miał na celu propagowanie idei spędzania czasu z rodziną oraz wzmacnianie więzi rodzinnych, a także rozwijanie zdolności fotograficznych wśród najmłodszych. Zadanie uczestników przystępujących do konkursu polegało na sfotografowaniu swojej rodziny w różnych sytuacjach ukazujących wspólne spędzanie czasu. 7 czerwca jury wyłoniło trzech laureatów:
- Alicja Zydyk
- Klaudia Brzenk
- Paulina Sporys
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział a laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Dzień dobry. To już ostatni dzień maja. Witamy Was bardzo serdecznie i zapraszamy do kolejnego zadania. Dzisiaj w bardzo prosty sposób wykonamy żabkę. Będą potrzebna następujące materiały.
- kartki z bloku rysunkowego jasnozielona, ciemnozielona i kawałek czerwonej.
- klej,
- ołówek,
- nożyczki,
- para oczu.
Etap 1
Przycinamy dwa paski o szerokości 3 cm z jasnozielonej kartki, sklejamy brzegi tak aby powstała litera L i składamy.
Etap 2
Z ciemniejszej zielonej kartki wycinamy głowę żabki, oczy oraz nóżki, a z czerwonej buźkę.
Etap 3
Sklejamy wszystkie części ze sobą.
Etap 4
Zobaczcie jak prezentuje się nasza żabka!
ZADANIE 123.

Witamy przed weekendem ;)
Pogoda za oknem coraz ładniejsza. Ostatnio na naszym niebie zaczęły pojawiać się tęcze, piękne i okazałe. Czy ktoś z Was uchwycił je na zdjęciu? Jeśli tak wyślijcie je w komentarzu, a jeśli nie przygotujcie razem z nami papierową wersję! Zaczynamy.
Papier kolorowy tniemy na paski.
Pocięte paski przyklejamy do niebieskiej kartki.
Z waty formujemy kulki, które przyklejmy wokoło tęczy.
Tęcza z chmurkami gotowa!